Цілий місяць пляжного відпочину та різножанрової музики, поєднання відривних виступів музикантів з різних країн світу та морських хвиль – все це обіцяє "Summer Sound Griboffka International Music Fest 2011".
Фестиваль, що розташувався під Одесою в Грибівці на березі моря, стартував у суботу 30 липня. Відкриття фесту очікували з великим нетерпінням, як його потенційні відвідувачі, так і критики. Кілька тижнів поспіль в соціальних мережах обговорювались основні недоліки заходу. Зокрема, багатьох відлякувала невизначена ситуація з хедлайнерами фестивалю, кілька разів в мережі змінювалась інформація про закордонних виконавців, лайнап то з’являвся, то зникав. На це організатори відповіли, що головне у фесті – відпочинок та розваги, а не імениті учасники.
Поки одні критикували організацію заходу, інші вирішили перевірити фест на готовність під час Pre Party Dance, яка відбулась за два тижні до відкриття, 15 липня. Захоплені виступами екс-учасників легендарних The Prodigy, Ліроя Торнхіла та Кірона Пеппера, прихильники розповідали в мережі про відривну ніч та схвально висловлювались про фест, для них вже не було жодних сумнівів, що варто їхати і на відкриття. На них вже чекали музиканти, що розпочинали фестиваль.
Першими 30 липня розігрівати публіку вийшли одеські DJ Tony та Arkadiy Gogol. Граючи свій сет, вони посмішкою зустрічали кожного, хто наближався до сцени, адже більшість присутніх розмістилась за столиками біля барних стійок. У цей час на сцені періодично з’являвся ведучий, фронтмент гурту O.Torvald, Женя Галіч. О 23:45, підіймаючи у руці стакан з шампанським, музикант офіційно оголосив фестиваль відкритим.
Як тільки пролунали перші звуки наступних учасників – гурту «С.К.А.Й» – публіка почала заповнювати місце під сценою. 11 пісень живого виступу добряче розігріли присутніх. Розпочавши з «Best Друг», колектив виконав найвідоміші композиції: «Як мене звати», «!», «Тебе це може вбити».
«Буде класна програма, прикольна, дуже драйвова, звук хороший. Плюс цей концерт буде зніматись для відео. Ми хочемо зробити live-кліп» – розповів нам лідер гурту Олег Собчук перед виступом. Група із задоволенням погодилась взяти у часть у фестивалі, адже музикантам подобаються оупен-ейри та фестивальний дух. Проведення фесту на березі моря Олег вважає гарною ідеєю, тим паче організатори попіклувались про технічний аспект концерту. «До сцени і до звуку ніяких питань немає, все супер. А все інше – ну це вже з часом. Це вже питання часу, щоб налагодити інфраструктуру і вийти на певний якісніший рівень. Я впевнений, що люди впораються з цим» – запевнив Собчук.
«С.К.А.Й.» закінчив виступ палаючими феєрверками на сцені під пісню «Подаруй світло». Розігріті та підбадьорені вогниками присутні з нетерпінням чекали наступного учасника – засновника проекту «UNKLE» Джеймса Лавеля (James Lavelle) з Великої Британії.
Покидаючи свої нагріті місця за столиками, фани підстрибуючи підбігали до сцени, щоб відірватись. Головний принцип прохолодної ночі: побільше рухатись – і точно не заснеш, і не замерзнеш. Мабуть, Джеймсу українські рухи припали до душі, адже після свого виступу він розповів, що йому дуже подобаються українські фани. Лавель зізнався, що цієї ночі гарно провів час, виступаючи на фестивалі, але все ж певні питання залишились.
«Ви як журналісти маєте ставити питання, чому мені тут заплатили більше грошей, ніж мені платять вдома. У вас бідна країна, я не хочу образити, але це питання: чому мені тут платять більше, ніж у Франції, наприклад» – зазначив Джеймс Лавель.
Те, що виступати перед українською публікою музикантові сподобалось, підтверджує і його довгий виступ. Лавель не поспішав покинути сцену, навіть відігравши свій сет, він знову повертався, щоб поспілкуватись з наступним діджеєм Тімом Маасом (Timo Maas).
Німецького діджея присутні вже зачекались. Варто зазначити, що між виступами музикантів не було жодної затримки. Поки Лавель грав останні треки, Маас вже налаштовував апаратуру. Тож присутні зовсім не мали часу понудьгувати.
Тімо змусив всіх стрибати аж до самого ранку, до останніх сил. Коли ж сили закінчувались, всі направлялись до барних стійок, або просто йшли поближче до моря – відпочивати на піску.
Трохи сну і фестиваль продовжується. Наступного вечора 31 липня публіка мала змогу відвідати рок-майданчик та послухати «O.Torvald» та «Кассетные мальчики». Далі в програмі ще багато цікавих виконавців, а також відбори молодих гуртів та "Diezel Jam-Session".
Фестиваль офіційно розпочався і триватиме цілий місяць, тож всі, хто хочуть поєднати відпочинок на морі разом з насолодою від концертних виступів, можуть встигнути його відвідати.
Фестиваль проходить у Грибівці. Варто зазначити, що від Одеси дістатись до фесту можна кількома шляхами: на спеціальних замовних автобусах, електричкою, чи машиною. Детальна мапа проїзду на сайті фесту.
Для тих, хто приїжджає на кілька днів або тижнів, існують різні варіанти поселення. Економний варіант: поселення на одній з баз відпочинку, що коштуватиме від 75 гривень за добу з людину. Для тих, хто звик відпочивати з максимальним комфортом, поруч з фестивалем знаходиться п’ятизірковий готель "Черное море Бугаз".